4444 Duası
4444 Duası

Bazen hayatımızda zorlandığımız yerler olabilir ve bir kolaylık isteriz. Zorlandığımız yerlerde elimizden geleni yapıp tüm yolları deneriz. Bununla birlikte her şeyi yaptıktan sonra birde ilahi bir yardıma ihtiyaç duyarız. Derdimize çare olacak, bize iyi gelecek duaları araştırmaya başlarız. İşte 4444 duası da böyle bir dua.

Genel olarak bir isteğin yerine gelmesi, girilecek sınavın iyi geçmesi, hastalıklardan kurtulmak için ya da hayatımızda yolunda gitmeyen şeylerin yoluna girmesi için okunan bir duadır. Bir diğer ismi salat-ı tefriciye olan bu dua samimi bir kalp ile okunduğunda isteklerin yerine gelmesine vesile olur.

4444 Duasının Türkçe Okunuşu ve Anlamı

Hz. Muhammed’e (sav) salat içeren bu duanın türkçe okunuşu şu şekildedir:

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli-lemhatin ve nefesin bi adedi külli mâ’lûmin lek.”

Duanın anlamı şu şekildedir:

“Allah’ım! Son peygamber Hz. Muhammed’e (sav) eksiksiz bir salât ve rahmet eyle. Ona (sav) en mükemmel şekilde selâm ve selâmet vermeni istiyoruz. O peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine giderilir. İstekler onun hürmetine gerçekleştirilir. İhtiyaçlara, niyetlere onun vesilesi ile ulaşılır. Güzel sonuçlara onun hürmeti ile ulaşılır. Onun hürmetine bulutlar yağmur yağdırır. Allah’ım onun ailesine, ashabına her an göz açıp kapama adedince salât eyle.

Bu dua aslında her an ve her konuda bize yardımcı olabilecek bir dua. Sayıya dikkat edilerek okunursa Allah’ın izni ile isteklerin gerçekleşmesine vesile olur.

4444 Duasının Okunma Şekli

Çoğunlukla her duanın okunma şekli olduğu gibi bu duanında bir okunma şekli var. 4444 duası şu şekilde okunur:

  • Duayı okumaya başlamadan önce 9, 7 ya da 21 kere estağfirullah çekilir
  • Dua ne için okunacaksa o istek içimizden geçirilir ve ” şu isteğimin gerçekleşmesi için niyet ettim 4444 duasını okumaya” denir
  • Euzûbesmele çekilir.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra 4444 duası okunmaya başlanır.

4444 Duası Kaç Günde Okunup Bitirilmeli?

Bu duaya başladığınız günden itibaren her gün istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Bitirilmesi gereken gün ile ilgili herhangi bir şart yoktur. Eğer tek başınıza sayıyı tamamlayamayacağınızı düşünüyorsanız çevrenize pay edebilirsiniz. Onlar da sizin adınıza okuyabilir.

4444 Duası Abdestli Okunmak Zorunda Mı?

Hayır, 4444 duası bir dua çeşidi olduğu için abdestsiz de okunabilir. Bu sebeple özel durumlarda da okunabilir.

Aşk büyüsü nohut isimli makalemizi incelemek isterseniz buyrun.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here