Muska Nedir?
Muska Nedir?

Muska, çok etkili bir korunma yöntemidir. Her amaca uygun olarak yapılabilir. Muska; bazı hastalıklardan, kötülüklerden ve nazardan korunmak için boyna takılan veya üstte taşınan yazılı kâğıttır. Genel olarak üçgen biçiminde olan muska; bir kılıf içine konarak boyuna asılır ya da üstte taşınır. Muska, her kişinin yapabileceği bir şey değildir. Aksi halde yanlış yapılan bir muska ciddi zararlara yol açabilir.

Muskanın Kelime Anlamı

Muskanın anlamı Arapçada ‘yazılı olan şey’ anlamına gelir. Bazı alimler muskanın “güvenli” anlamına geldiğini söyler. Muskanın TDK anlamına bakacak olursak içerisinde ilahi bir gücün saklı olduğuna inanılan, üzerinde taşıyanı kötülüklerden koruyup iyilik getirdiğine inanılan yazılı kâğıt.

Muska Nasıl Yapılır? Muska Nedir?

Muska; bir kağıda dua, ayet, sure yazılarak yapılır. Muska yapılırken kağıt üzerine duruma özel uygun dualar ve ayetler seçilir. Bu duaları ve ayetleri kağıda yazdıktan sonra, kağıt üçgen bir şekilde katlanır ve ardından koruyucu bir bez veya poşetle 3-4 kez sarılır. Böylece muska hazırlanmış olur. Hazırlanan muskayı kişinin boynuna takması veya üstünde taşıması gerekir.

İslam Dininde Muskanın Yeri

Muska, İslam dininde sakıncası olan bir şey değildir. Muska içerisinde Kuran’ı kerimden alınan sureler, dualar ve ayeti kerimeler bulunur. Bu duaların yazılıp insanların üstünde taşıması günah değildir.

Ayrıca Medyum Büyücü İsimleri konulu yazımıza bir göz atın.

Günahı bırakın hatta sevaptır. Genel olarak muskanın; fakirlikten kurtulup bolluk bereket sahibi olmak için, aşk sevdiğine kavuşmak için ve hastalıklardan şifa bulmak için yapılır. Bütün bu iyi şeylerin yanında muskaların bazen karı-koca arasına girmek, sevenleri ayırmak, rızık ve kısmeti kapatmak gibi kötü amaçlar için de yapıldıkları bilinir. Sonuç olarak; muskanın yapılış amaçlarının bir sınırı yoktur.

Muska Nasıl Bozulur? Muska Nedir?

Muska bozmak kolay bir iş değildir. Çünkü muska bozma işlemi çok zor bir işlemdir. Muska ne amaçla yapıldı, kim yaptı, korunma amaçlı mı yoksa büyü mü, muska neyle yazılmış, muska işlemini yapan kişi hangi ritüeller ile muskayı oluşturmuş vb. sorular bilinmeden muska bozma işlemi yapılamaz. Muska nedir? ancak bu ilme vakıf olmuş kişiler tarafından bozulabilir o yüzden evinizde veya başka bir yerde bulduğunuz muskayı açmadan bir bilene götürün.

Sosyal medya hesaplarımızdan olan doğru medyum yasin hoca sayfamıza bir göz atınız.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here