Büyü kitabı
Büyü kitabı

Büyü kitapları doğaüstü varlıkların bir takım sihirli sözler ile başka bir kişiye etki etmesi için kullandıkları yöntemleri bir araya getirip muhafaza ettikleri kitaplardır. Büyü kitabı sahibi olduğu insanlara yarar sağlayacağı gibi bazen de o kişi için dönüşü olmayan yollara götürür. Tarihte adını duyuran bazı büyü kitapları vardır. Bunlar genelde kötü şöhretleri ile tanınır.

Necronomicon

El Hazret isimli Arap bir gezgin tarafından M.S 700’lü yıllarda Şam’da yazılan bir büyü kitabı olup içeriği oldukça korkunçtur. Diğer bir adı ölüler kitabı olan necronomicon diğer boyutlar ile arada bir köprü görevi görmektedir.

Okuyanların veya bu kitaba sahip olup kullanmak isteyenlerin çoğu gizemli şekilde ölmüştür. Bu yüzden kitabın orijinali güvenli şekilde muhafaza edilmektedir. İçinde kara büyü olduğu düşünülen bu kitabın yasaklı kitaplar arasında olması kitabın ne derece güçlü büyüler içerdiğinin önemli bir göstergesidir.

Büyü kitabı
Büyü kitabı

Grimoire, Büyü Kitabı

Bir kara büyü kitabı olup bir büyücü için gerekli olan tüm bilgiler bu kitapta mevcuttur. Dili çok ağır olup ölü lisanla yazıldığı düşünülmektedir. Büyücünün yapılacak büyüyü ezbere bilmesi gerekmektedir ve devamında yapılacak ayinler de bilgi sahibi olması gerekir. Kitabın1493 de Albert Magnus tarafından yazıldığı biliniyor. Son derece tehlikeli olan bu kitabın orijinalinin nerede olduğu bilinmemektedir.

Codex Gigax

​​​​1230 yılında yazılan bu büyü kitabı ayrıca ‘şeytanın incili’ olarak da bilinir. Kitabın içeriğinde şeytan tasvirleri, çeşitli büyüler ve çok sayıda tılsım bulunmaktadır. Kitap son derece ağır olup bir keşişin bir gecede yazdığı düşünülmektedir.

Kitabü’l Azazil

Tamamında cinler hakkında bilgiler içeren bir kitaptır. Kitap M.S 500 de İbn-i Cuhaşe tarafından yazıldığı düşülmektedir. Kitabın içerisinde detaylı cin resimleri bulunmaktadır. Bu büyü kitabı daha sonra alimler tarafından yasaklanmış olsa da iki kopyasının hala mevcut olduğu söylenmektedir.

Büyülerin daha önce yaşamış büyücüler tarafından bir sonraki kişiye aktarılması için kullanılan bu büyü kitapları yeterli düzeye gelmemiş kişiler tarafından kullanılmaya çalışması o kişi için ölümcül olabilecek sonuçlar doğurmuştur. Bazı büyü kitaplarının herkes tarafından okunmaması için tılsımlandığı düşünülmektedir.

Dilerseniz YouTube kanalımızdaki insanları etkileme duası başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz.

Oylamak için tıklayın
[Total: 1 Average: 5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here