Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar

Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar
Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar

Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar ile birlikte çocuklarınızın daha hayırlı ve iyi bireyler olmasını sağlayabilirsiniz. İslam dininin kutsal kitabı olan Kur’an – ı Kerim içerisinde de evlatlar ile ilgili ayetler bulunuyor. Sizler de çocuklarınız için en etkili ve tesirli duaları okuyarak onları kazalardan ve belalardan koruyabilirsiniz.

Bir hayli etkili olan dualar ile birlikte evlatlarınızı korumak isterseniz onlar için farklı dua uygulamalarını yapabilirsiniz. Pek çok insan evlatlarını korumak, daha hayırlı olmalarını sağlamak ve başarılı olmalarına yardımcı olmak gibi pek çok nedenden dolayı dua etmeye devam ediyor.

Sizler de bu farklı dua uygulamaları ile çocuklarınız için Allah’a yalvarabilirsiniz. Böylelikle de çocuklarınızın çok daha hayırlı ve iyi insanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sakinleştirme Duası Var mı?

Sakinleşme duası var mı sorusu özellikle de çocukları sinirli olan pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Çocuklar genellikle ergenlik dönemine geldikleri zaman etrafa karşı daha agresif ve sinirli bir hale gelebiliyor. İnsanlar da bu dönemler içerisinde çocukları için dua ederek onların daha sakin hale gelmesini sağlayabiliyor.

İnsanlar çocuklarının daha sakin ve dingin hale gelmesini istedikleri zaman özellikle de öfke anında onlar için zikir çekebiliyorlar.

Bunun için genellikle Allahümmagfir li-zenbi ve eznib gayza kalbi ve ecirni mineşşetyan zikrini okuyabiliyorlar. Özellikle de çocuklarının öfkeleri dinene kadar bu zikri okumaları durumunda Allah’ın da izni ile birlikte çocuklar daha sakin bir hale geliyorlar.

Evlatlarımız İçin Nasıl Dua Etmeliyiz?

Evlatlarımız için nasıl dua etmeliyiz sorusu da pek çok ebeveyn tarafından sorulan sorular arasında yer alıyor. Özellikle de çocuklarının hayırlı olmasını isteyen kişiler bunun için zikir ile birlikte dua uygulaması yapabiliyorlar.

Abdest alarak belirli zikirleri çeken kişiler hemen ardından dualarını ettikleri zaman bu dua çok daha etkili bir hal alıyor. Evlatlarının hayırlı olması için bu dua uygulamasını yapmak isteyen kişilerin şu esmaları 7 kez okumaları gerekiyor;

 1. Ya Rahman
 2. Ya Rahim
 3. Ya Halim
 4. Ya Kerim
 5. Ya Rezzak
 6. Ya Hannan
 7. Ya Deyyan
 8. Ya Hakim

Belirtilen zikirleri her gün düzenli bir biçimde çekerek dua eden kişiler, Allah’ın da izni ile birlikte çocuklarının çok daha hayırlı evlatlar haline geldiklerini görüyorlar. Özellikle de bunun için dua uygulamasının her gün düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor.

Çocukların Sakinleşmesi İçin Hangi Dua Okunur?

Çocukların sakinleşmesi için dua okumak isteyen kişiler bunu istedikleri her zaman edebiliyorlar. İnsanlar dualarının daha etkili hale gelmesini istedikleri zaman özellikle de Allah’a iman etmelerinin ve ibadetlerinin ardından dualarını etmeleri gerekiyor. İnsanların duaları en çok da gece ve sabahın ilk saatlerinde daha etkili hale geliyor.

Evlatları için dua etmek isteyen kişiler özellikle de sabah namazına kalkmalarının ardından dua ettikleri zaman Allah’ın da izni ile birlikte ettikleri duaların kabul olma imkanı daha yüksek hale geliyor. Bu nedenle de insanların özellikle de gece saatlerinde ve sabah namazı ardından günün ilk saatlerinde Allah’a dua etmeleri önemle tavsiye ediliyor.

Çocuğum Çok Sinirli Hangi Duayı Okumalıyım?

Çocuğum çok sinirli hangi dua okumalıyım diye düşünen kişiler özellikle de Kur’an – ı Kerim içerisinde yer alan bazı sureleri okudukları zaman çocuklarının daha sakin hale gelmesini sağlayabiliyorlar. Sinirin gitmesi için öncelikli olarak kötü enerji, varlık ve vesveselerin çocuklardan def edilmesi gerekiyor. Bunun için de okunması gereken sureler şu şekilde sıralanıyor;

 1. Ayetel Kürsi suresi
 2. Felak suresi
 3. Nas suresi

Bu surelerin özellikle de okunarak çocuğun yüzüne doğru üflenmesi gerekiyor. Sureleri düzenli bir şekilde okuyan kişilerin çocukları Allah’ın da izni ile birlikte daha sakin hale geliyorlar.

Söz Dinlemeyen Bir Evlat İçin Okunacak Dua Nedir?

Söz dinlemeyen evlat için dua okumak isteyen kişiler de bunun için hangi duayı okumaları gerektiğini araştırıyorlar. İnsanlar çocuklarının söz dinlemesini istedikleri zaman özellikle de Tekasür suresini okumalarının ardından dualarını gerçekleştiriyorlar.

Bu sureyi suya okuyarak çocuklarına içirmeleri gerekiyor. Aynı zamanda bu dua uygulaması esnasında insanların Allah’a isteklerini arz etmeleri gerekiyor. Böylelikle de dua ile Allah’ın izniyle çocuklar büyüklerinin sözlerini dinleyebiliyor.

Kimlerin Duası Makbuldür? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here