Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi?

Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi? pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. İnsanlar eşleri ile aralarında cinsel anlamda bir soğukluk meydana geldiği zaman bunu gidermek istiyor.

Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi?
Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi?

Bunun için farklı çözüm yolları bulunuyor. Ancak insanların çözüm yolu denerken özellikle de dua etmeleri oldukça işe yarıyor. Bunun için dua eden pek çok kişinin sorunları çözülüyor.

Daha iyi bir evlilik için cinsellik de önem taşıyor. Tam olarak bu noktada bazı eşlerin arasında cinsel anlamda bir soğukluk meydana gelebiliyor.

Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi? Bu soğukluğun meydana gelmesi ile birlikte insanların evliliklerinde de zedelenmeler meydana gelebiliyor. Bunun için çeşitli sureleri ve duaları okuyan kişilerin bu sorunları Allah’ın da izni ile birlikte ortadan kalkıyor.

Eşimle Aramda Soğukluk Var Hangi Dua Okunur? – Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi?

Eşler arasındaki soğukluk için dua denildiği zaman akla ilk olarak Duha suresi geliyor. Bunun için insanlar özellikle de dua çalışması yapmayı tercih ediyor. Bu dua çalışmasını yaparak eşleri ile aralarında meydana gelen soğukluğu gidermek isteyen kişilerin şu adımları uygulamaları gerekiyor;

 1. Abdest almak
 2. Kelime-i şahadet getirmek
 3. 2 rekat dilek namazı kılmak
 4. 100 kere El-Vedud esmasını okumak
 5. 21 kez Duha suresini okumak
 6. Allah’a dua etmek

İnsanlar tüm bu adımları özellikle de her gün uyguladıkları zaman kısa süre içerisinde eşleri ile aralarında meydana gelen soğukluğun giderek azaldığını fark ediyorlar.

Özellikle de kalpten inanarak bu uygulamayı yapan kişilerin duaları Allah’ın da izni ile birlikte tez vakitte gerçekleşiyor. Bunun için insanların öncelikli olarak sabırlı davranmaları, Allah’a sığınmaları, Allah’a iman etmeleri ve dua etmeleri gerekiyor. Tüm bunlara dikkat eden kişilerin sorunları Allah’ın izniyle sona eriyor.

Eşler Arası Muhabbet İçin Hangi Esma?

Eşler arası muhabbet için esma okumak isteyen kişiler de bunun için hangi esmayı okumaları gerektiği konusunu araştırıyor. İnsanlar eşleri ile aralarındaki muhabbetin daha iyi hale gelmesi adına çeşitli esmaları okuyabiliyorlar.

Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi? Bu esmaları özellikle de her gün düzenli bir biçimde okumaya önem vermek gerekiyor. Bununla birlikte gerçekten de inanılarak okunduğu zaman duaların tesiri daha güçlü hale geliyor. Eşler arasındaki muhabbetin daha iyi hale gelmesi adına okunması gereken esmalar ise şu şekilde sıralanıyor;

 1. Ya Vedud
 2. Ya Cami
 3. Ya Allah

Bu esmaları her gün boyunda 100’er kez okuyan kişilerin ardına ise dua etmeleri gerekiyor. Özellikle de ibadetlerinin ardından bu esmaları okuyarak Allah’a dua ettikleri zaman duaları daha güçlü hale geliyor. Böylelikle de Allah’ın izniyle birlikte sorunları ortadan kalkıyor.

Eşler Arasındaki Muhabbet Nasıl Artar?

Esler Arasindaki Muhabbet Nasil Artar Eşler arası muhabbet için dua etmek isteyen kişiler de bunun için hangi duaları okumaları gerektiği konusunu araştırıyor. İnsanlar eşleriyle aralarının daha iyi olmasını istedikleri zaman bunun için çeşitli duaları etmeyi tercih ediyorlar.

Özellikle de muhabbetin artması adına kötü enerjilerin, varlıkların ve vesveselerin ev içerisinden uzak kalması gerekiyor. Bunun için de okunması gereken dualar ise şu şekilde sıralanıyor;

 1. Bakara
 2. Ayetel Kürsi
 3. Felak
 4. Nas

Bu surelerin her gün düzenli bir biçimde ev içerisinde okunması gerekiyor. Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi? Bu durumun sağlanması ile birlikte eşler arasında meydana gelen tüm sorunlar gideriliyor. İnsanlar eşleri ile birlikte daha iyi bir muhabbete ve huzura sahip oluyor.

Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Neden Olur?

Eşler arasındaki cinsel soğukluk nedenleri de pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Meydana gelen cinsel soğukluğun çeşitli nedenleri bulunuyor. Bu nedenlerden bazıları ise şu şekilde sıralanıyor;

 1. Evlilik içerisinde saygının yitirilmesi
 2. Evlilikte sevginin azalması
 3. Eşler arasında duyulan öfke
 4. Kadının ya da erkeğin kendisini değersiz ya da eksik hissetmesi
 5. İnsanların kendi bedenlerini yeterince iyi şekilde tanımaması…

Bu gibi nedenler ile birlikte evlilik içerisinde eşler arasında cinsel isteksizlik meydana gelebiliyor.

Eşimde Cinsel İsteksizlik Var Ne Yapmalıyım?

Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi?, Eşler arasındaki cinsel isteksizlik olduğunda da insanlar bunun için dua edebiliyorlar. Özellikle de Duha suresinin her gün düzenli bir biçimde okunması bu durumu engelleyebiliyor. İnsanlar bunun için Allah’a dua ettikleri Allah’ın izniyle sorunları gideriliyor.

Eşlerin Arasını Düzelten Dua yazımızı da okuyabilirsiniz.

Oylamak için tıklayın
[Total: 1 Average: 5]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*