Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Eşlerin Arasını Düzelten Dua: Evliliklerdeki huzur, bazı zamanlarda kaçabilir. Eşler, kendi aralarında tartışılırlar. Hatta bazı durumlarda eşler, ayrılma kararı verebilir. Ancak olayların bu raddeye varmaması için Allah’a dua etmek en doğru yoldur. Eşlerin arasını etkili düzelten dua ile çiftler arasındaki sorunlar zaman içinde düzelir. Aradaki soğukluk, eşlerin arasını düzelten sure sayesinde kalkar ve eşler arası muhabbet artmaya başlar.

Eşlerin Arasını Düzelten Dua
Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Kur’an-ı Kerim içindeki ayetler, kişilerin müşkül durumda oldukları zaman yardımına koşar. Bu yüzden çiftler, yuvalarındaki problemleri çözebilir. Allah, kullarının mutlu olması için onların gönül gözünü açar. Eşlerin birbirine karşı olan saygı ve hoşgörüsünü arttırır. Bu yüzden her çift, yaşadıkları zorluklardan Allah’a yalvarmalı ve dileklerini dilemelidir. Eşlerin arasını düzelten sure sayesinde en iyi çözüm Allah’tan gelecektir.

Karı Koca Arasını Düzelten Dualar – Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Eşler arasındaki problemleri çözen birçok dua vardır. Bahsedeceğimiz duaların uygun bir üslupla okunması ve belirli hususlara dikkat edilmesi lazımdır. Eşlerin arasını düzelten etkili dua, “Allahhümme elif beyne kulubina” duasıdır. Bu dua, sabah namazından sonra günde 3 defa okunmalıdır. Böylece eşin kalbini muhabbet mührü sarmaya başlar.

Bir diğer dua da “Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih” duasıdır. Bu duanın perşembeyi cumaya bağlayan gece, yatsı namazından sonra 7 kez okunması gerekmektedir. Duayı okumaya 1 ay boyunca devam edilmelidir. Yani yaklaşık toplamda 28 defa duanın okunması gerekir. Böylece eşler arasındaki dargınlık ve soğukluk çözüme kavuşur.

Eşlerin Arasını Düzelten Esma

Eşlerin Arasını Düzelten Dua Peygamber Efendimiz, çiftlerin huzurlu bir evliliğe sahip olması için önemli olan hususun hoşgörü ve saygıdan geçtiğini söyler. Saygı, sevgi ve hoşgörü azaldıkça eşler arasında problemler artar. Bu noktada edilen dualarla birlikte Allah’ın esmalarının da okunması lazımdır. Allah’ın isimleri ise evli çiftler arasındaki problemleri çözmek için etkilidir.

Eşlerin Arasını Düzelten Dua Esmalardan “Ya Vedud” ismi ise hem eşlerden biri tarafından hem de evliliği düzeltmek isteyen kişiler tarafından okunabilir. Burada önemli olan niyetin net, kesin ve temiz olmasıdır. Ayrıca 7 gün boyunca “Ya Vedud” esmasının okunması, evlilikte sinirli olan kişinin yatışmasını da sağlar. Böylece yuva içindeki problemler çözüme kavuşur, mutlu bir evliliğin kapısı aralanır.

Eşler Arasını Düzelten Dua Diyanet

Eşlerin Arasını Düzelten Dua
Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Bazen nazardan bazen de bir büyüden dolayı çiftlerin arası bozulabilir. Birbirlerine olan sevginin ve hoşgörünün azalması, ileride kötü sonuçlara neden olur. Bu yüzden eşlerin arasını düzelten sure okunabilir. Bu sayede çiftlerin arasındaki soğukluk, zaman içinde geçmeye başlar. Haneye sevgi ve muhabbet tohumları ekilir. Çiftlerin arasında huzuru sağlamak için ise aşağıdaki sureler okunabilir:

 • Cuma gecesi 313 Fatiha suresi ile dilekler kabul olur.
 • Felak suresi
 • Nas suresi
 • İhlas suresi
 • Ayet’el Kürsi

Yukarıdaki dualar, usulünce okunduğu takdirde hayırlısıyla her şey düzene oturur. Yine, kişiler duanın okuma hususunda emin değilse bir hocadan yardım alarak çifte veya eşe dua okutabilir.

Eşler Arasını Dualar İşe Yarar Mı?

Bugüne kadar eşler arasını düzelten etkili dua uygun koşullarda okunduğunda birçok kişinin etki gördüğü bilinir. Burada önemli olan noktalar ise aşağıdaki gibidir:

 • Dualar abdestli okunmalıdır.
 • Duaların okunacağı ortam temiz olmalıdır.
 • Dua usule uygun bir telaffuzla okunmalıdır.
 • Niyet belli edilmelidir.
 • Tam anlamıyla Allah’a sığınmalı, zihin aklanmalıdır.

Eşlerin Arasını Düzelten Dua Kişilerin kendileri okuyabileceği gibi bu dualar, bir hocaya da okutulabilir. Ancak burada hocanın iyi araştırılması önemlidir. Çünkü kötü niyetli bir hocaya denk gelen kişiler, hem duadan etki görememiş hem de dolandırılmıştır. Ancak iyi niyetli ve işinde alim hoca aracılığıyla edilen dua, kısa süre içerisinde etkisini göstermiştir. Çiftlerin arası mutlu ve huzurlu olmuştur.

Evlenme Büyüsü Yapan Hocalar yazımızı da okuyabilirsiniz.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

1 yorum

 1. Merhab Ben 4 yıllık evliyim.9 aylık bebeğimiz var.Eşim evlendiğimizden bu yana her tartışmamızda küslük yapıyor incir çekirdeğini doldurmayan şeyler yüzünden. Evlilikte tartışma olur kavga olur konuşarak çözülür ama yok artık ne yapacağımı bilmiyorum ve insanı kendisinden soğutuyor . Hocaya mesaj attım benim evliliğim tehlide bna yardım etmeniz gerekiyor diye kısa zmanda dönus sagladı sagolsun verdiği dular sayesinde yeniden eşime ask ile bakıyorum oda bana öyle bakıyor cok sagolun hocam allah sizden bin kez razı gelsimn hakkınızı ödeyemm

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*