Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua, Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua: İyi niyetlerle çıkılan evlilik yolunda bazı durumlar eşler arası soğukluk yaşanmasına neden olabilir. Böylece eşler, sürekli tartışmaya başlar. Sevgi bağları zedelenebilir, hatta bu durumlar, boşanmaya kadar gider. Bu anlaşmazlıklara çözüm bulmak isteyen kişiler eşler arasında soğukluğu gideren dua okuyarak evlerindeki huzuru tekrar sağlama niyetine girebilirler.

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua
Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua

Zor bir durumda kalındığında en iyi çözüm yolu, Allah’a yalvarmak ve ondan sorunun çözülmesini dilemektir. Evlerdeki huzursuzlukların çözümü de bu sayede olur. Allah, müminlerin mutlu olmasını sağlayacaktır. Yeter ki, iyi niyetlerle ona dua etmeye devam edilsin. Allah, kulunun dualarını geri çevirmez. Hayırlısıyla bu dua sayesinde evlerdeki huzur ve mutluluk yeniden inşa edilmeye başlar.

 

Eşler Arasındaki Soğukluğu Gidermek için Hangi Dualar Okunur?

Eşler arası soğukluk kötü sonuçlara varabilir. Sevdiğinden ayrılmak istemeyen kadın veya erkek, dualar okuyarak Allah’a sığınmalıdır. “Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina” duası, eşler arasındaki soğukluğu gidermek için okunacak dualardan biridir. Bu dua, sabah namazından hemen sonra 3 defa okunmalıdır.

“Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih” duası da eşler arasında muhabbeti sağlayacak dualar arasındadır. Bu duanın da perşembeyi cumaya bağlayan gece okunması makbuldür. Yatsı namazından sonra 7 defa okunması ve 1 ay boyunca devam edilmesi lazımdır. Belirttiğimiz dualar sayesinde niyet edilen kişinin kalbini muhabbet tohumları kaplar. Aradaki soğukluğun kalkması için edilen dua ile eşler, tekrar eskisi gibi olur.

Eşler Arası Cinsel Soğukluğu Gideren Dua – Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua

Eğer ki, eşlerden biri, diğerine yanaşmıyorsa ve aralarında bir cinsel soğukluk varsa bazı dualar okunabilir. Bu sayede aradaki cinsel soğukluk kalkacaktır. Soğukluk duası olarak bilinen dualardan biri de Ihlas Suresidir. Yine, Felak ve Nas Suresi de eşler arasındaki cinsel sorunun çözümünde okunabilecek dualar arasında yer alır.

Kur’an-ı Kerim’de müminlerin tüm sorunlarını çözecek ayetler bulunur. Yeter ki, iyi bir üslup ve abdestle okunsun. Bu sayede dualarla istenen dileklerin gerçekleşmesi mümkündür. Yine, cinselliğin sorun olduğu bir evlilikte Ayet’el Kürsi ve Fatiha Suresi iyi bir çözüm olabilmektedir. Bu dualar, fizyolojik temelli isteksizliklerin yanında büyü kaynaklı cinsel problemlerin çözümünde de etkilidir.

Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren Dua Okuyanlar

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua
Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua

Kişiler, evliliklerindeki soğukluğu çözebilmek için kendileri dua edebilirler. Ancak bunun için belirli hususlara uyulmalıdır. Bu hususlar aşağıdaki gibidir:

  • Kesinlikle dua okunmadan önce abdest alınmalıdır.
  • Dua okunacak yer tertemiz olmalıdır.
  • Kafa rahatlığı ve içsel huzur sağlanmalıdır.
  • Dualar, dikkatle ve eksiksiz bir şekilde usule uygun okunmalıdır.

Eğer ki kişi, duada zorlanacağını düşünürse bir hocadan da yardım alabilir. Ancak burada hocanın iyi şekilde araştırılması gerekir. Çünkü piyasada çok fazla dolandırıcı olduğu unutulmamalıdır. İşinde alim bir hoca, eşler arası soğukluk problemini gidermek için duayı okuyabilir. Eğer kişi de niyetinden eminse usulünce okunan dua, kısa zaman içinde tesir eder.

Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren Dua İşe Yarar Mı?

Dinimiz İslam’a göre kötü duruma düşüldüğünde Allah’a sığınmak ve ona yalvarmak, en iyisidir. Eğer ki, temiz niyet ve saf duygularla kişi istediğini belirtirse Allah, onun yolunu açar. Aradaki soğukluğun kalkması için dua da aynı şekildedir. Allah, kullarının mutluluklarını tamamlayacak onları müşkül halinden kurtaracaktır.

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua İyi bir hoca ile çalışan müminler de duadan iyi bir etki alır. Eşler arasındaki muhabbet ve huzur artar. Ancak günümüzde birçok sahtekâr hoca kılıklı kişi, insanları kandırmaktadır. Bu yüzden bir mümin hocaya gitmeden önce ayrıntılı bir araştırma yapmalıdır. Aksi takdirde hem duadan etki görmez hem de daha büyük maddi zarara maruz kalabilir.

Etkili Soğutma Büyüsü yazımızı da okuyabilirsiniz.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

1 yorum

  1. Hocama burdan cok tesekkür etmek istiyorum bi ailenın yıkılmasını önledi resmen …

    bizimkilerin arası çok bozuktu herşeye kavga ediyolar dı artık böyle biz kavgalarından bıkmiştık ayrılsalar diye beklemeye başladık dayanılmaz bi durumdu çünkü ..
    halam la konuştum nasıl yapsak diye ayrılın felan o ben karımı boşamam diğeri ben kocamı boşamam kavgalarıd a asla bitmiyor halamla yasin hocayı bulduk durumları anlattık hiç brşeye yanaşmıyorlar diye bizze dualar verdi okuduk halam da çok yardımcı oldu dualarda hergün bizdeydi nerdeyse cocuklarından ayırmadı bizi böylece bu sorunu cözmüş olduk…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*