Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Kocaya Okunacak En Etkili Dua, Evli kişiler, evlilik hayatları boyunca pek çok konuda dua etmektedir. Bunların farklı farklı sebepleri olabilir. Evli kadınlar, kocalarının sadakatsizlikleri, huzursuzlukları ve daha pek çok sebep için duaya başvurmaktadır. Evlerinde huzur ve mutluluk isteyen eşler, sık sık ellerini açıp dua etmektedir. Peki kocaya okunacak en etkili dua hangileridir? Bu konuda neler yapılabilir?

Kocaya Okunacak En Etkili Dua
Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Dua içten edildiğinde insanın içine ayrı bir huzur ve rahatlama vermektedir. Bununla birlikte dualar, en çaresiz anlardan kurtuluş sağlar. Kadınlar ise her zaman eşlerinin eve ve kendilerine bağlı olmalarını, gözlerinin dışarda olmamasını isterler. Ayrıca evde huzur eksilmesin, kavgalar çıkmasın isterler. Bunun için kocalarına en doğru şekilde davranıp bolca dua ederler. Yani duanın evlilikte önemli bir yeri vardır. Dualar bazen şükretmek için bazen de dilemek için okunabilir.

Huysuz Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Kocaya Okunacak En Etkili Dua, Evlilikler birbirinden güzel hayallerle yapılan, huzurlu bir yuva kurmak için gerçekleştirilir. Fakat bazen öyle insanlar denk gelir ki bu huzurlu olması gereken evler cehennem azabına dönüşebilir. Kadınlar, böyle durumlarda dualara sığınmalıdır. Eşleri sinirli, aksi ve huysuz ise Allah’tan yardım istemelidir. Huysuz kocaya okunacak en etkili dua aslında tek değildir. İbadetin türü olmaz, içten edilen her duanın Allah katında kabulü vardır. Araf suresi 154. ayet öfkeli ve huysuz eşler için açıklayıcı bir ayettir. İçini rahatlatmak isteyen eşler bu süreyi okuyabilir.

Aldatan Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Evlilik hayatında karşılıklı sevgi ve saygı oldukça önemlidir. Fakat bazı evliliklerde maalesef sadakatsizlik yaşanabilmektedir. Kendilerini aldatan bir kocaya sahip olan kadınlar, Allah’tan kurtuluş dilerlerse Allah onların dualarını duyar. Kocanın karısına düşkün olması için Esmanül Hüsna ışığında dua okumak, hem iç huzura hem hane huzuruna yol açar. İnanmak, inanan olmak her zaman etkilidir.

Kocaya Okunacak En Etkili Dua, Aşk, karşılıklı yaşanmalıdır. Evliliklerde de aşksız yuvalar huzursuz olmaktadır. Eşler birbirlerine sadık olmadıkları sürece mutlu olma şansları olmaz. Aldatan bir eşe sahip olan kadınlar ise yalnızlıkları ile baş başa kaldıklarında dualara sığınırlar. “Eşimin bana düşkün olması için ne yapmalıyım?” diye soran kadınlar çözümü duada bulmaktadır. Dinimizde rahatlatıcı ve kurtarıcı dualar olarak kabul edilen;

  • Ayet-el Kursi
  • Fatiha
  • İhlas
  • Ahkaf
  • Nas
  • Felak duaları, aldatan kocaya okunacak en etkili dua niteliğindedir.

Allah duaları cevapsız bırakmaz derler. Bu sebeple en çaresiz anlarda edilen içten bir dua, her durumdan kurtuluşa yardımcı olabilir. Eşlerinin kendilerine ve evlerine bağlanmasını isteyen kadınlar, bazen yemeğe ve suya okunan, eşlerine yedirilen duaları da tercih edebilmektedir. Tüm bunların yerine yürekten dilemek de yeterli olacaktır.

Kocanın Resmine Okunacak Dua

Kocaya Okunacak En Etkili Dua, Bazılarına göre dualarda ve dileklerde en önemli olan unsur odaklanmaktır. Dua edilen durumla ilgili bir şeye odaklanmak, duanın daha çok işe yaramasına sebep olabilir. Bu nedenle suya, yemeğe ya da kocanın resmine okunacak dua bulmak çok da zor değildir. Resim burada odak noktasıdır. Resme odaklanmak duaya odaklanmayı sağlar. İçten gelerek ve sadece o düşünülerek okunmalıdır.

Bu tür obje ile yapılan duaların bağlayıcı etkisi olduğu söylenir. Yani aldatan ya da eve bağlı olmayan eşler için bu tür resim kullanılan dualar okunabilir. Böyle dualarda sayı da önemlidir. Okunan duanın belli bir sayıda okunması gerekebilir. Hatta duadan sonra fotoğrafa üflemek de gerekebilir. Ayrıca, bu tür duaların gücü yüksek olduğundan anlamını bilerek okumak önemlidir. Uğruna dua ettiğimiz, dilek dilediğimiz şeylere dikkat edelim. İçten edilen her doğru dua bir gün gelip yerini bulacaktır.

1 Günde Bağlama Büyüsü Nedir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Oylamak için tıklayın
[Total: 1 Average: 5]

1 yorum

  1. 48 yaşındayım ama hala evlenemedim. Bunun sebebi ise kısmetimin her zaman kapalı olmasıydı bence. Kimse benimle olmuyor, olsa bile 2 güne ayrılıyordu. Sonunda medyum yasin hocam kısmet açma büyüsü yaptı bana. 3 ay içinde evlendim. Resmen aşk buymuş, hayat buymuş dedim. sizede gönül rahatlığı ile öneriyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*