Küsleri Barıştırma Duası

Küsleri Barıştırma Duası, İslam dininde dua çok önemli olup, dileklerin kabul olması için okunacak olan pek çok dua bulunur. Küslük durumlarında kişilerin en çok araştırdığı dualar da, küsleri barıştırma duası olmaktadır. Küslük Müslümanlıkta hoş karşılanmayan bir durum olup, buna bağlı olarak peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) da küslüklerin en fazla 3 gün olması gerektiği öğütlemiştir. Küsleri barıştırma duası ile insanlar, Allah’tan yardım talep etmekte ve bu durumdan kurtulmak için dua etmektedir.

Küsleri Barıştırma Duası Nedir?

Küsleri barıştırma duası, birbirlerine küsmüş olan iki kişinin barışması ve aralarının düzelmesi için edilen dualardır. Buna bağlı olarak bu duaları birbirlerine küsmüş olan kardeşler, sevgililer ve evli olan eşler okumaktadır. Aynı zamanda küs olan akrabalar ya da arkadaşlar da bu duaları ederek küslükten kurtulamaya niyet etmektedir.

Küslüklerin giderilmesi için Allah’a edilen bu dualar sayesinde, insanların içleri ferahlar ve küslükleri daha çabuk sonlanır. Küsleri barıştırma duaları, her türlü dargınlık ve küslük durumunda herkes tarafından okunabilen dualardır. Küslükleri bitirmek için dua edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, içten ve kalpten bu duaların edilmesidir.

Küs Kardeşleri Barıştırmak için Dua

Küsleri Barıştırma Duası
Küsleri Barıştırma Duası

Kardeşler arasında olan küslükler en üzücü durumlardan birisi olup, bu durumdan kurtulmak için duaya sarılmak en iyi yollardan birisi olmaktadır. Küsleri barıştırmak için uygun olan dualar, kardeşler arasında olan dargınlıkların sona ermesi için de okunur. Buna bağlı olarak küs kardeşleri barıştırmak için okunabilen duaların en başında Ayetel Kürsi gelmektedir.

Ayetel kürsi ile barışma duası olarak Felak ve Nas surelerini de okumak iyidir. Ayetel Kürsi küslük durumlarında okunması gereken ve en başta gelen dualardan birisidir. Küs olan kardeşlerin Ayetel Kürsi’yi her gün okuması hayırlara vesile olur. Ayetel Kürsi ile birlikte Felak ve Nas surelerinin de okunması daha hayırlıdır.

Küs Sevgilileri Barıştırma Duası

Sevgililer arasında ki küslüklerin giderilmesi için de en iyi dualardan birisi, yine Ayetel Kürsi olmaktadır. Peygamberimizin barış duası olarak da bildirdiği Ayetel Kürsi, dargınlıklara iyi gelen bir duadır. Küs olan sevgilileri barıştırmak için bu dua başkaları tarafından da okunabilmektedir.

Küs olan sevgililer, kardeşler ya da eşler Ayetel Kürsi ile birlikte her gün Fatiha suresi de okumalıdır. Bunlara bağlı olarak her gün 1 defa Ayetel Kürsi, 1 defa Fatiha, 3 kere Felak suresi ve 3 kere Nas suresi okumak küslerin barışması için hayırlı olur.

Küs Eşleri Barıştırma Duası

Küs eşlerin barışması için de yukarıda yazıldığı şekilde Felak ve Nas Sureleri, Fatiha ve Ayetel Kursi okunmalıdır. Eşler arasında olan kırgınlıklar aile birliğini derinden sarsan bir durumdur. Bu nedenle dargın olan eşlerin vakit geçirmeden aralarında ki küslüklere karşılıklı konuşarak son vermesi gereklidir.

Çocuğu olan eşlerin birbirlerine dargın olması, her zaman için çocuklar açısından da kötü bir durum olur. Bu nedenle eşlerin, çocuklarının da iyilikleri açısından küs durmamaya özen göstermeleri şarttır. Aralarındaki problemleri her zaman için konuşarak ve anlayışla çözmeleri hayırlı olur.

Küslerin Barışması için Zikir

Küsleri barıştırma dualarının yanı sıra, küslerin barışması için zikir de bulunmaktadır. Küs olan kardeşler, eşler ya da herkes okunacak dua ile birlikte zikir de çekebilir. Küslüklere karşı zikirler ise şunlardır;

  • 21 defa Ya Rahman
  • 3 defa Ya Kuddus
  • 6 defa Ya Aziz

Bu zikirleri çekmeye, küs olan kişiler mutlaka besleme çekerek başlamalıdır. Aynı zamanda küslerin için barışma duası 10 okumada etkili olduğu bazı çevrelerce kabul edilmektedir. bu işlemler sırasında kesinlikle temiz ve abdestli olmak gereklidir. Bunların yanı sıra yalnız bir şekilde sesiz bir ortamda yapılması ve secde de yapılması dualarınızın hızlı bir şekilde kabul olmasını sağlar

Kocaya Okunacak En Etkili Dua yazımızı da okuyabilirsiniz.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*