Sevgi Duası

Sevgi Duası, İnsanların zaman zaman hayatlarındaki partnerden ilgi ve sevgi duası göremedikleri için etraflarına yakındıklarını mutlaka duymuşsunuzdur. İkili ilişkilerde en temel talep, her iki tarafın da birbirlerine eşit ve makul ölçüde sevgi vermeleridir. İnsan olarak zaman zaman bunu sağlayamadığımız yahut gündelik işlerden kafamızı kaldırıp partnerimize gereken ilgiyi gösteremediğimiz olmuştur.

Sevgi Duası
Sevgi Duası

Elbette bunun tam tersi de mümkündür. Sevgi ve ilgi göremediğinizi hissederek çıkmazlara girdiğiniz bir ilişkide sevgi duası etmek tüm buzları eritip partnerinizin size tekrar yakınlaşmasını sağlayabilir.

Bir tesiri kuvvetli sevgi duası oldukça basit ve kalpten inanılarak yapıldığında sonuçları da hemen görülebilecek bir duadır. Hayatındaki insandan sevgi görmek isteyen herhangi bir insan bu duayı edebilir.

Sevgi Duası Neden Yapılır?

Mucize sevgi duası, genellikle hayatında olan partnerinden yeterince ilgi ve sevgi görmediğini hisseden insanlar tarafından hem o sevgiyi hissetmek hem de söz konusu kişinin daha fazla sevgi göstermesi için yapılan bir duadır. Burada bir çift taraflılık söz konusudur. Dualar arasında yer alan bir konu da aşık etme duası bölümüdür. Bu alanda kendinize aşık etmek istediğiniz uygulamaları inceleyebilirsiniz.

Örneğin, partnerinizin aslında size olabilecek ideal düzeyde sevgi ve ilgi gösteriyor olabilir. Öyle zamanlar olur ki, insan bazen bu sevgiyi hissedemez. Eşin sevgisini kazanmak için dua etmek, sadece onun size olan sevgisinin artmasına sebep olmaz, aynı zamanda onun gösterdiği sevgiyi de sizin daha fazla hissetmenize olanak tanır. Kalpten ve gerçekten istenerek edilen bir dua, sizin algınızın da değişmesine ve çiftler arasındaki muhabbetin artmasına sebep olacaktır.

Sevgi Duası Kimlere Yapılır?

Her ne kadar, bu duanın halihazırda hayatınızda olan partnerin ilgi ve sevgisi için edildiğini söylesek de bunun dışındaki durumlar için de edilebilir. Partneriniz size olan yakınlığını ve ilgisi yitirmiş olabilir. Bu durumda sevgi, hürmet ve şirinlik için dua etmek aranızdaki buzların çözülmesine ve iletişimin sevgi merkezli hale gelmesine olanak tanır.

Ancak henüz aranızda bir duygusal iletişimin olmadığı ancak yoğun bir sevgi duygusu hissettiğiniz insanlara karşı da bu duayı edebilirsiniz. Söz konusu kişi bir arkadaşınız, bir tanıdığınız yahut hiç tanışmadığınız ancak sadece gördüğünüz birisi de olabilir. Aranızda sevgi bağının oluşmasını istediğiniz herhangi bir insana niyetlenerek bu duayı edebilir ve gerçekleştiği yönünde kendinizi sık sık motive edebilirsiniz.

Sevgi Duası Kaç Günde Tutar?

Sevgiliye kavuşma duası ya da tekrar o sevgiyi kazanma duasının kaç günde tutacağı elbette sayısal bir veriyle bilinebilecek bir şey değildir. Böyle dualar dini inancınız her ne olursa olsun, şeffaf ve temiz bir kalple yaratıcıdan talep etme şeklinde yapılır. Ancak duaların işleyiş şekilleri halen tam olarak bilinmemektedir.

İlahi olana güvenerek ve sizin için en doğrusunu yaratıcının mümkün kılacağına inanarak edilen bir duanın en hayırlı şekilde gerçekleşmesi kaçınılmaz olacaktır. Burada asıl mesele, ettiğiniz duaya sizin de inanmanız ve sürece tamamen güvenmenizdir. Şüphe dolu bir kalp, duanın gerçekleşmesini engelleyecektir çünkü duayı gerçekleştirecek olan yaratıcının gücünden şüphe ettiğiniz anlamına gelir. Bu hususta aklınızda ve kalbinizde şüphe bulundurmamaya dikkat etmelisiniz.

Sevgi Duası Nasıl Yapılır?

Sevgi duasının çok farklı formları bulunmaktadır. İnancınız her ne olursa olsun dua etmek, kendi kontrolünüzün üstünde bir güç olduğunu kabul ederek bu güce taleplerinizi dile getirmek ile mümkün olur.

Örneğin tek tanrılı dinlere ve özelde İslam’a göre bu Allah’tır. Ancak daha spritüal öğretilerde bu güç zaten içinizde var olabilmektedir. Bu yüzden bu duanın edilişi de inançlara göre farklılık göstermektedir. Sevgi dualarının formlarından bazıları şunlardır:

  • İslami yollarla (namaz kılarak ve Allah’ı zikrederek),
  • Meditasyon yoluyla,
  • Fotoğrafa okunan etkili bir sevgi duası,
  • İmajinasyon yoluyla,
  • Manifest adı verilen güncel spritüal pratikle.

Hangi yolu seçerseniz seçin, sürecin kendisine tam anlamıyla güvenmeniz ve sizin için en hayırlı olan zaten gerçekleşeceğini kabul etmeniz şarttır.

Sevgi Duası Günah mı?

Sevgi duası gibi pratikleri yapmak isteyen birçok insan bunun günah olup olmadığı hususunda ikileme düşmektedir. Özellikle farklı pratikler ve ritüeller içeren dualar büyülerle karıştırılabilir. Burada dikkatli olmakta fayda vardır.

Örneğin, İslam dinine mensup bir insansanız bunun günah olmaması için dini olmayan ve kötücül taraflar barındıran ritüelleri sürecinize dahil etmemenizi öneririz. Ancak sevgi duası adından da anlaşılacağı üzere sevgi merkezli olduğu ve yıkıcı bir sonuç talep etmediği için oldukça zararsızdır.

Bu süreçte günah olup olmadığı hususunda halen endişe yaşıyorsanız, tamamen Allah’a güvenin ve her ne istiyorsanız isteyin sadece ondan istediğinizi dualarınızda belirtin. Sevgi beklentinizin bir başkasına zarar verecek konumda olmadığından emin olun. Ve hayırlı sevgiyi duada talep edin.

Sevgi Duası Yaptıranların Yorumları

Diğer her pratik gibi bu duayı edenler de kendi aralarında paylaşımda bulunarak bir diğerini duaya motive edebilir. Sevgi duası yapan birçok insan sürecin ne kadar kendi aleyhine işlediğini görmüştür.

Öncelikle duanız kabul olsun yahut olmasın sevgi duaları etmek sizin kendi kalbinizdeki sevgiyi açığa çıkaracağı için sürece çok farklı bir pencereden bakmanızı sağlayacaktır. Bu da dua etmenin aslında temel özelliklerinden biridir.

Ettiğiniz duayı bir başkası için ederken aynı zamanda kendi kendinize de dile getireceğiniz için kalbiniz yumuşayabilir ve aslında sizin talep ettiğinizden başka bir şekilde sevgi gösteren partnerinizle yakınlaşabilirsiniz. Sevgi duaları şeffaf bir kalple, gönülden inanılarak yapıldığında, sonuç vermemesi neredeyse imkansızdır.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*