Ayırma Duası

Ayırma duası genellikle evli olan, nişanlı olan, sevgili olan, çiftleri birbirinden ayırmak için yapılan dualardır. Bu duanların yapılmasında evlenmek isteyen ve arada engel bulunan kişiler evlenmedikleri durumda karşı taraftaki başka birisiyle evleniyorsa bunu engellemek için yapılırken, farklı niyetlerle de yapılabilmektedir.

Ayırma Duası
Ayırma Duası

Ayırma duaları aynı zamanda eşinden, nişanlısından, sevgilisinden, ayrılamayan kişiler tarafından da yapılmaktadır. Ayrıca bu dualarda evli yada nişanlılara değil kişilerin arkadaşlık, aile bağları içinde yapılan dualar arasındadır. Kişiler bu duaları etmesi sırasında öncelikle salih niyetli olmalılar ve duanın kabul olacağına inanarak yürekten etmeleri gerekmektedir. Bu konuda bilgisi olmayan kişiler alanında uzman medyada hocalara başvurabilirler.

 

Etkili Ayırma Duası

Ayırma dualarını yapmak isteyen kişiler en çok hangi duanın yapılacağını bu dualar yapılırken hangi yöntemlerle yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Kişiler nişanlısından, eşinden, sevgilisinden ayrılmak için bu duaları yaparlar. Etkili ayırma duasını icra edilirken kişiler öncelikle iyi niyetli olmalı ve kötü düşünme yemelidirler. Duanın Allah katında kabul olacağına inanarak dua edilmesi önemlidir. Ayrıca dua edilirken kişilerin salih niyetli olması, karşı taraftaki kişiye zarar verecek niyeti barındırmaması gerekmektedir. Bu şekilde duanın kabul olma ihtimali de artacaktır.

Ayırma Duası Nedir?

Ayırma duasında, genellikle kişilerin sevgililerine eşlerine nişanlıların a eşinin ailesine çocuğuna birlikte olmasını istemediği kişilere yapılan dualardır ve bu duaların sonunda genellikle kişiler birbirlerinden ayrılırlar sevdiğiniz kişinin başkası ile evlenmesi durumunda bunu engellemek için de bu duaları yapabilirsiniz Öncelikle duaların edilmesi sırasında kişinin iyi niyetli olması için ve kötülük barındır maması önemli unsurlar arasında Ayrıca bu dua hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin alanında uzman Medyum ya da hocalardan destek alması tavsiye edilir

Ayırma Duası Kime Okunur?

Ayırma dualarını okunmasında veya yapılmasında farklı farklı nedenler bulunmaktadır. Öncelikle bu dualar eşe, nişanlıya, sevgiliye, arkadaşa, akrabaya, dosta, aileye yapılan dualardır. Karşılıklı muhabbetin sık olduğu kişilere bu dualar yapılması durumunda kişiler birbirlerinden ayrılırlar bu duaların farklı farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle arkadaşları ile arası iyi olan kişileri bu duaların yapılması sonucunda aradaki muhabbet bağı zamanla yok olur. Kişiler nasıl dua edeceklerini bilmiyorlar ise alanında uzman bir medyum ya da hocaya giderek bunlardan destek almalıdır.

Ayırma Duası Yapılışı

Ayırma Duası
Ayırma Duası

Ayırma duaları kişilerin bu duaya başlamadan önce duanın kabul olup olmayacağı,  bu dualar edilirken hangi duaların kullanılması gerektiği, duaların nasıl yapılması gerektiği hakkında genel bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bu dua mutsuz giden evliliklerde, nişanlılık sürecinde ya da sevgililik hayatında sıkıntıları gidermek ve aradaki bağı koparmak için yapılan dualardır.

Bu duaların yapılmasında gerekli işlemler bulunmaktadır. Bunların tam olarak tamamlanması gerekir. Ayırma duası yapıldıktan sonra evlilikleri, mutlu giden kişiler de rahat bir şekilde birbirlerinden ayrıla biliyorlar. Duanın doğru yerde doğru zamanda doğru kelimelerle edilmesi önemli bir unsurdur. Mutsuz giden evliliklerde aradaki sevgi, saygı bağı bitmek üzere ise ve kişilerin ilişkileri devam etmiyorsa ama birbirlerinden ayrılamıyorlarsa bu dualar edilebilir.

Çok Etkili Ayırma DuaLarı

Çok etkili ayırma duası, çiftleri birbirinden ayırmak için yapılan dualardır. Bu noktada kişiler hangi duanın yapılacağını duanın kime yapılacağını merak ederler.  Genellikle de eşinden, nişanlısından, sevgilisinden, arkadaşından, ailesinden ayrılmak veya birilerini ayırmak isteyen kişiler tarafından bu dualar edilmektedir. Bazen ise sevdiğin kişinin başkasıyla evlenmesini veya başkasıyla birlikte olmasını engellemek için de bu dua edilir. Ayırma duası edilirken kişinin iyi niyetli olması, kötülük barındırmaması, başkasına zarar verecek düşünceler bulundurmaması gerekir.

 Kocamı Dostundan Ayırma Duası

Kocayı dosttan ayırma duası ise kişinin eşinin başka birisi ile ilişki yaşaması durumunda evinde huzursuzluk, çocukların da huzursuzluk, yuvasında huzursuzluk oluyor ise bu durumdan kurtulmak için yapılan dualardır. Ayrıca Ayırma duaları için farklı farklı çeşitlerde bulunmaktadır.

Özellikle dosttan ayırma duası karşıdaki kişinin ilgisiz kalması durumunda, muhabbet bağı kurulmadığı zamanlarda edilen dualardandır. Bu kişiler nasıl dua etmeleri gerektiğini bilmiyorlar ise alanında uzman medyum ya da hocalardan destek almalıdırlar. Ayrıca bu dualar edilirken kişinin salih niyetli olması, karşısındaki kişiye kötülük barındırmaması ve duanın kabul olacağına inanarak dua etmesi önemlidir.

Taha Suresi Fazileti Evlilik yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ayırma Duası Okunuşu

“Ayırma Duası” olarak da bilinen dua İlahi Hareketleri adı verilen bir İslam geleneksel duasıdır. Dua söylemek için aşağıdaki okunuşu takip edebilirsiniz:

“Allahümme inni es’elüke bi ennellahe Resulale na (sonra arapça olarak burada amacınız olan kişinin ismini söyleyebilirsiniz) bi bi kendisiyle var edilenlerle bizleri Selamevi aşka meftun olanlar olarak yaratmış.”

Dua, niyet edilen kişilerin birbirinden ayrılması ve aralarındaki ilişkinin sona ermesi için yapılan bir eylemdir. Ancak dua yaparken, başkasının iradesine müdahale etme niyeti yerine, huzur ve sükunet talep etmek daha etik bir yaklaşım olabilir.

Youtube Kanalımızı Takip Etmek isteye Bilirsiniz. Medyum Yasin Hoca

Oylamak için tıklayın
[Total: 1 Average: 4]

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*