Cin Mektubu Nedir?
Cin Mektubu Nedir?

Cin mektubu nedir duası, eski çağlardan beri bilinen ve cinlerden korunmak için okunan sözcükler bütünüdür. Cin mektupları tüm Müslümanların okuması gereken bir duadır. Zamanında Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in de bu mektubu yazdığı kendisinin de okuduğu bilinir. Kendisi mektubu yazamadığında Hazreti Ali’ye mektubu yazdırdığı bilinir. Bu mektubu okuyan kişilere artık cinler ve diğer kötü niyetli mahlukatlar musallat olamaz. Bir evin içinde cin mektupları bulunursa bu eve hiçbir kötü niyetli mahlukatın girmesi söz konusu olamaz.

Cinler İnsanlara Ne Gibi Zararlar Verebilirler?

Cinlerin insanlara verdikleri zararlar cinin cinsine, yaşına göre farklılık gösterir. Her cin insan üzerinde aynı etkiler bırakmaz. Bazı cinler kötü niyetli oldukları için insanlarda büyük hasarlar bırakabilirler. Hepimizin bildiği gibi, bu cinler yüzünden insanlar nefes alma güçlüğü, doğru düşünememe ve delirme gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Bir cinin insanlar üzerindeki etkileri şu şekilde sıralanabilir:

  • Cinler yüzünden kişi yemek istemez, iştahı düşer.
  • Kişide odak problemleri oluşabilir
  • Cinler yüzünden kişi kendi iradesini kullanmakta güçlük çeker.
  • Cinler insanların hırsızlık gibi bazı kötü işler yapmasına sebep olabilir.
  • Cin musallat olmuş kişide unutkanlıklar görülebilir.

Cin mektupları sayesinde cinlerin insanlara verip verebileceği tüm zararlardan korunabilirsiniz. Ancak cin mektuplarını herkes yazamaz. İşin ehli kişiler tarafından yazılması gerektiği unutulmamalıdır.

Döngel Duası adlı yazımızı okumak isterseniz tıklayınız

Cin Mektupları Nasıl Yazılır?

Cin mektupları yazmanın adabı vardır. İslam da her şeyin bir adabı olduğu gibi cin mektup yazmanın da bir adabı vardır. Eğer dua muska şeklinde olacaksa kesinlikle Arapça yazılmalıdır. Arapça yazılmayan duaların etkisi yoktur. Kuvvetli bir cin kişiye musallat olmuşsa oldukça uzun bir muska yazılmalıdır. Bu da ortalama 2 gün sürebilir. Muska yazılan her kalem farklı olmalıdır ayrıca kalemin rengi mavi olmalıdır.

Cin Mektubunun Anlamı Nedir? Cin Mektubu Nedir?

Cin mektuplarının anlamı Allah’a bir yalvarıştır. Kendisini cinlerden koruması için Allah’tan yardım istemektir. Cin mektupları Allah’tan başka bir ilah olmadığının içten bir şekilde söylenmesidir. Bu sayede Allah ile kulu arsındaki bağ güçlenir ve cinler artık kişiye musallat olamaz, zarar veremez.

Defne Yaprağı ile Büyü Bozma konusunda videomuzu izlemek isterseniz tıklayınız

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here