Cinler Neden Musallat Olur?

Cinler Neden Musallat Olur?, Cin, ruhsal bir varlıktır. İnsanların yapmış olduğu bazı hareketler cinlerin musallat olmasına sebep olmuş olabilir. Özellikle insanlarda bulunan bazı hisler “Cinler neden musallat olur?” gibi sorulara yanıt verebilir. Cinlerin büyük keyif aldığı hisler şu şekildedir:

 • Korku
 • Nefse Hâkim Olamama
 • Gaflet
 • Öfke
Cinler Neden Musallat Olur?
Cinler Neden Musallat Olur?

Cinler, insanlarda mevcut olan bu tarz hislerden beslenirler ve kişilere musallat olmak için kendilerine bir kapı bulmuş olurlar. Bir açık kapı bulup, insanlara musallat olmak cinlerin keyif aldıkları bir eylemdir.

Müslüman olan cinler insanlardan uzak dururlar. İnsanlara musallat olmaları kesinlikle yasaktır. İnsanlara musallat olanlar Müslüman olmayan cinlerdir.

Cinler Kimlere Musallat Olur? – Cinler Neden Musallat Olur?

Cinler, her insana durduk yerde musallat olmazlar. Musallat olmaları için ortada belirli sebepler olması gerekir. Bu sebeplerden bazıları şunlardır:

 • Kişiye veya ailesine büyü yapılması
 • Geceleri destur olmadan dışarıda tuvalet ihtiyacının görülmesi
 • Başka birine büyü yaptırılması
 • Ağır bunalımlardan sonra vücut direncinin düşmesi
 • Bireyde zihinsel veya fiziksel engel bulunması


Büyü yapılabilmesi için cinlerden yardım alınması gerekebilir. Büyü yapılırken yazılmakta olan kâğıtların insanlar üzerinde etkileri yoktur. Kâğıtlara, kişilerin hayatlarında etki yaratması için cinler görevlendirilir. Görevlendirilen cinler yıllarca görevlerini sürdürürler. Görevlerini yerine getirip büyü yapılan kişiyi hayatı boyunca sıkıntıya sokar ve büyünün yapılış amaçlarını yerine getirirler.

Bir kişiye büyü yaptırıldığında, büyüyü yaptıran kişi cin musallatına maruz kalır. Büyü yapıldığı zaman yapılan kişinin etrafında olduğu gibi, yaptıran kişinin etrafında da cinler olur. Bu tarz büyüler yaptıran kişiler ebedi olarak cehennem ateşinde yanarlar.

Cinler Neden Hamilelere Musallat Olur?

Cinler Neden Musallat Olur?
Cinler Neden Musallat Olur?

Hamilelere musallat olan cinler Ümmü Sübyan cinleri olarak adlandırılır. Kadınların rahimlerini tıkayarak hamile kalmalarına engel olabilir. Hamile kadınlara musallat olduğu durumda ise anne karnındaki bebeği boğarak düşük yapılmasına sebep verir. Eğer bebek doğduysa bebeği öldürmek için elinden gelen her şeyi yapar. Yeni doğum yapan kadınların evde tek başına kalamamalarının sebeplerinden birisi de budur.

Ümmü Sübyan cinleri hamile kadınlara genelde yaşlı ve çirkin bir kadın kılığında görünür. Bazı zamanlar böcek kılığına girdiği de söylenir. Çok kısa sürede musallatını bırakıp gider. Sadece gözlerinin içine bakması yeterlidir.

Eşler arasında bazı durumlarda tıbbi bir engel bulunmamasına rağmen, kadınlar hamile kalamayabilir ve arka arkaya düşük yapabilirler. Bunun gibi durumlarda Ümmü Sübyan cinlerinin musallatı gözlemlenebilir.

Cin Musallat Olması Belirtileri

Bazı kişiler kendi hallerinden hiçbir zaman memnun olmazlar. Fiziksel anlamda kendinden memnun olmayan insanlar farklı görünmek isterler. Bu durum cinler için de geçerlidir. Bazı cinler farklı görünmek isterler hatta bir kısmı insan olmak bile isteyebilir. Aynı şekilde insanlara âşık olabilirler. İnsanlar arasında iyilik ve kötülük durumları mevcut olduğu gibi cinler için de aynı durum geçerlidir.

Cinler manevi anlamda zayıf olan insanlara sokulurlar ve vesvese verirler. Bu şekilde insanlara musallat olurlar. Her zaman kişilerin açıklarını ararlar. Pis bir şekilde besmele çekmeden bir yere gitmek, cünüp dolaşmak ve evde çıplak dolaşmak bu açıklara örnek olarak gösterilebilir. Bunlara benzer durumlarda hemen o eylemi gerçekleştiren kişiye yakınlaşıp musallat olmayı deneyebilirler.

Cinler tarafından musallata uğrayan insanlarda çok garip hareketler gözlemlenir. İçine cin giren insan nasıl olur sorusunun cevapları şu şekildedir:

 • Vücut ve ellerde kasılmalar
 • Ayaklarda ve ellerde yanma hissi
 • Çenenin kilitlenmesi
 • Sürekli halsizlik hissi
 • Sürekli uyuma isteği
 • Anlamsız konuşmak
 • Geceleri yürümek

Cinler Neden Musallat Olur?, Kişilerin bu tarz hareketleri çok sık yapması aynı zamanda evde cin olduğu belirtileri olarak da görülebilir. Kişinin bir an önce bu durumdan kurtarılması gerekir. Bunun için uzman bir hoca veya bir medyumdan destek alınmalıdır.

Süryani büyüsü yazımızı da okuyabilirsiniz.

Cinlerin Musallat Olmamı için Okunacak Dua

Cinler Neden Musallat Olur?, Cinlerin musallat olmasını engellemek için okunan dua yoktur. Ancak aşağıdaki şeyleri yaparak cinlerin musallatına karşı koruma sağlayabilirsiniz:

1. Namaz kılın: Düzenli olarak beş vakit namaz kılmak ve ibadetlerinizi yerine getirmek cinlerin musallatına karşı koruyucu olabilir.

2. Kur’an okuyun: Kur’an-ı Kerim’i düzenli olarak okumak ve dinlemek cinlerin musallatına karşı koruma sağlar. Özellikle Kuran’ın koruyucu ayetlerini, örneğin Ayetel Kürsi’yi okumanız önerilir.

3. Ayet ve dualarla koruma yapın: Ayetel Kürsi, Felak, Nas suresi gibi koruyucu ayetleri ve duaları düzenli olarak okuyun. Bu ayetlerin ve duaların okunması cinlerin varlığına karşı koruyucu etkiye sahip olabilir.

4. Peygamber Efendimize salavat getirin: Peygamber Efendimize salavat getirmek, birçok musibetten koruma sağlayabilir. Sürekli olarak salavat okumak cinlerin musallatına karşı koruyucu olabilir.

5. Evde temizlik yapın: Evde düzenli olarak temizlik yapmak, çöpleri dışarıya çıkarmak, ortamın temiz ve düzenli olmasına dikkat etmek cinlerin musallatına karşı koruyucu olabilir.

6. Allah’a güvenin: İmanınızı ve Allah’a olan güveninizi güçlendirin. Allah’a olan güven ve teslimiyet cinlerin musallatına karşı en etkili korumalardan biridir.

Unutmayın, cinlerin musallat olması nadir bir durumdur ve genellikle normal sebeplerden kaynaklanır. Eğer cinlerle ilgili sorunlarınız varsa, bu konuda uzman bir alim veya ruhani liderden yardım almanız en doğrusu olacaktır.

Youtube Kanalımızı Takip Etmek isteye Bilirsiniz. Medyum Yasin Hoca

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*