Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua

Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua: Bazı dönemlerde herkes kısmetinin her yoldan kapandığını hissettiği olabilir. Yaptığı işler ya da gönül işleri yolunda gitmeyenler için dua bir rahatlama yöntemidir. Huzura erişmek için içten edilen bir dua Allah tarafından mutlaka duyulur. Kısmet bağlılığını çözmek için dua arayanların içini ferahlatacak birkaç dua vardır.

Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua
Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua

Öncelikle şunu bilmek gerekir. Her işte bir hayır vardır. Allah olmasını isterse olur. O yüzden edilen duaların içten ve isteyerek edilmesi oldukça önemlidir. Kısmet bağlılığı için bilinen en etkili dualardan bazıları aslında her zaman aklımızda olması gereken dualardır. İki rekat namaz kıldıktan sonra yedişer defa Fatiha, İhlas, Nas ve Felak sureleri ve bir defa da Ayetel Kürsi okunmalıdır. Bu sureler okunduktan sonra Allah katında kabul görmesi için dileklerin söylenmesi gerekir.

Kısmet Açan Dua – Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua

Kısmet denilince akıllara ilk başta evlilik gelmektedir. Belli bir yaşa gelmiş ve hala evlenememiş bazı kişiler evlilik yollarının kapandığını düşündüklerinde kısmetlerini açabilmek için çeşitli yollara başvururlar. Kısmet açan dua bunlardan birisidir. Gönlünde birisi olan ama evlilik yoluna giremeyen ya da hayatına kimseyi alamayan kişilerin içlerini rahatlatacak bazı dualar vardır.

  • Bunlardan birisi Furkan suresinin 74. ayetidir. Bu ayet aynı zamanda evlilik duası olarak da kabul edilir.
  • Hayırlı bir eş arayanlar için etkili surelerden birisi de Mekke’de inmiş olan Tâ-Hâ suresinin ilk 12 ayetidir. Bu ayetleri her namazdan sonra 21 kez okumak en hayırlısıdır.
  • Özellikle de yatsı namazından sonra 6 rekat namaz kılıp bu ayetleri okuyup salavat getirdikten sonra dilenen dileklerin kabul olduğu söylenir.

İş Kısmeti Kapalı Olanlar için Dua

Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua
Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua

İş kısmeti kapalı olanlar için dua okumak ya da dükkanlara dua asmak eskiden beri sürekli olarak karşımıza çıkan bir durumdur. İşletmelere bolluk ve bereket getirdiğine inanılan, en etkili kabul edilen dua Karınca duasıdır. Hz. Süleyman döneminde yaşanan kuraklık sırasında bir karıncanın yağmur yağması için yaptığı dua olduğu bilinir. Bu sebeple iş kısmetini açmak isteyen kişilerin ilk okuması gereken duadır.

Ayrıca iş arayan kişiler için de oldukça hayırlı bir duadır. İş bulamayan kişiler bu duruma üzülüp umutsuzluğa kapılmaktadır. Fakat şunu unutmamak gerekir. Allah’a dua edip, ondan yardım dilemek hem iç huzura hem de hayırlı iş kapılarına vesile olacaktır.

Nasip Kısmet Duası

Ömrü boyunca herkes nasibini arar, onu bekler. Bazen de sanki nasibi kapanmış gibi gelir insana. Böyle durumlarda nasip kısmet duası okumak içsel olarak rahatlamaya ve nasibin kapılarını açmaya yarar. Bunun için okunabilecek pek çok dua vardır. Bunlardan birisi de El-Vuhud, El-Cami, El-Mucid olan Allah’ın üç Esması yedi kez okunur, sonra Haşr suresinin son 3 ayeti okunur. Bu sayede nasip kısmetin açılması sağlanabilir.

Canbar Aşk Vefki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua – Kısmet Duası

Kısmet Bağlılığını Çözmek için Dua, Kısmet duası olarak bilinen bir dua bulunmamaktadır. Ancak aşağıdaki şekillerde kısmet açma duası yaparak Allah’tan kısmetinizi açmasını ve hayırlı bir paylaşım sunmasını isteyebilirsiniz:

1. Namaz kılın: Kısmet açma duasını yapmadan önce beş vakit namazınızı düzenli olarak kılmak önemlidir. Namaz, Allah’ın rızasını kazanmanıza yardımcı olur ve kısmetinizin açılmasına vesile olabilir.

2. Dua edin: Rüzgarın esmesini, yağmurun yağmasını veya güneşin doğmasını dilemek için Allah’a dua edin. Kısmet açma duası yaparken kalbinizde samimi bir niyetle dua etmek önemlidir.

3. İhlas, Felak ve Nas surelerini okuyun: İhlas, Felak ve Nas surelerini okuyarak kısmetinizin açılmasını isteyebilirsiniz. Bu sureleri niyet ederek okumak ve sık sık tekrarlamak etkili olabilir.

4. Salavat getirin: Peygamber Efendimize salavat getirmek, kısmet açma duasına destek olabilir. Sürekli olarak salavat okuyarak Allah’ın rızasını kazanabilir ve kısmetinizin açılmasını isteyebilirsiniz.

5. Sadaka verin: Kısmetinizi açmak için sadaka vermek önemlidir. İmkânlarınıza göre gücünüz yettiğince ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak kısmetinizin açılmasına vesile olabilir.

Dikkat etmeniz gereken nokta, kısmet açma duası yapmanın yanı sıra Allah’a güvenmektir. Kısmetinizin açılması ve hayırlı bir paylaşım yaşamanız için Allah’a teslimiyet içinde olmanız önemlidir.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*