Şahmeran Duası Nedir?

Şahmeran Duası Nedir? sorusu özellikle de bu duanın faziletlerini duyan pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Söz konusu dua ile birlikte pek çok kişi dilek ve isteklerinin gerçekleştiğini dile getiriyor.

Şahmeran Duası Nedir?
Şahmeran Duası Nedir?

Özellikle de çeşitli okuma uygulamalarının bulunması da pek çok insanın bu duaya daha fazla ilgi duymalarına neden oluyor. Aynı zamanda duanın hangi amaçlarla ve ne kadar okunması gerektiği konusu da pek çok kişi tarafından araştırılmaya devam ediliyor.

Şahmeran Duası Nedir? Gerçekten de etkili ve gerçek bir dua arayan kişiler özellikle de şahmeran duasını merak ediyor. Kelime anlamına bakıldığı zaman Şahmeran denilince insanların akıllarına kötü semboller kalabiliyor.

Özellikle de Şahmeran figürü içerisinde yer alan yılan şekli de kötülüğü temsil ettiğine inanılıyor. Ancak tam tersi olarak Türk, İran, Irak ve Kürt mitolojileri içerisinde de Şahmeran doğurganlığı, bereketi ve iyiliği temsil ediyor.

Şahmeran duası ile birlikte pek çok kişi dilek ve isteklerinin kabul olduğunu dile getiriyor. Durum böyle olunca da gerçekleşmesini istedikleri şeyleri Allah’tan istemeyi tercih eden kişiler bu duayı araştırıyorlar. Şahmeran Duası Nedir? Söz konusu olan dua ile birlikte pek çok kişi hayallerinin gerçek olduğunu belirtiyor.

Şahmeran Duası Ne İçin Okunur? – Şahmeran Duası Nedir?

Şahmeran duası konusunda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu duaların ne için okunduğu konusudur. Aslında şahmeran duası tek bir konu için okunmuyor.

İnsanlar farklı istekleri ve dilekleri için bu duayı okumayı tercih ediyorlar. Şahmeran duasının okunma sebepleri farklı şekillerde bulunuyor. Bu sebeplerden bazıları ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Dünyadaki sıkıntılardan uzak kalmak
 • Fakir olmaktan kurtulmak
 • Girilen sınavlarda başarı sağlamak
 • Çocuk sahibi olabilmek
 • Şifa bulmak
 • İyi ve hayırlı bir kısmet bularak evlenmek…

Şahmeran Duası Nedir? İnsanlar hayatları içerisinde istedikleri pek çok şey için bu duayı okumayı tercih ediyorlar. Aynı zamanda pek çok insan 41 şahmeran duası gibi farklı sayılarda okuma uygulamaları yaparak da dileklerinin ve isteklerinin gerçek hale gelmesini sağlıyorlar.

Farklı okuma şekilleri ile birlikte isteyen herkes hayatının farklı alanları için bu duayı okuyabiliyorlar. Böylelikle de okudukları dualar ile birlikte hayatlarında bazı şeylerin daha iyi hale gelmesini sağlayabiliyorlar.

Şahmeran Duası Dinimizde Var mı?

Zenginlik için şahmeran duası da pek çok kişi tarafından okunuyor. İnsanlar fakirlikten kurtulmak ve daha fazla mal sahibi olmak istedikleri zaman da istedikleri şekilde bu duayı okuyabiliyorlar. Özellikle de zengin olmak isteyen kişilerin bu duayı 41 kez okuması son derecede faziletli ve etkili hale gelmesini sağlıyor.

İnsanlar dilekleri ve istekleri için şahmeran duası okumak istedikleri zaman özellikle de inanmaları gerekiyor. Eğer insanlar ne kadar kalpten ve inanarak bu duayı okurlar ise duaları ve istekleri de o kadar etkili bir biçimde kabul olabiliyor.

Ancak sırf okumak için okumak yerine gerçekten de insanların yürekten inanarak okumaları gerekiyor. Duanın bu şekilde okunmasıyla birlikte Allah’ın da izniyle birlikte zenginlik ve diğer konularda dualar gerçek hale geliyor.

Şahmeran Duası Gerçek mi?

Gerçek şahmeran duası konusu da pek çok kişinin araştırdıkları konular arasında yer alıyor. Özellikle de bir an evvel bu duayı okuyarak dileklerinin ve isteklerinin kabul olmasını isteyen kişiler duanın gerçek halini araştırıyorlar. Şahmeran duası gerçek haliyle Türkçe okunuşu şu şekildedir;

 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Hayyu’l Kayyum
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Aliyyu’l hakim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’s Semiu’l Alim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’r Rahmanü’r Rahim
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Vahidü’l Ehad
 • Allah’u la ilahe illa Hüve’l Ferdü’l Varid

Şahmeran Duası Günde Kaç Defa Okunur?

Şahmeran duası nasıl okunur denildiği zaman da farklı uygulamalar ve okuma stilleri karşımıza çıkıyor. İnsanlar genel anlamda hangi dilek için bu duayı okuyacaklarına göre okuma sayılarına değişiklik meydana geliyor.

Bazı kişiler günde yalnızca bir kez okurken bazıları ise 7 ya da 41 defa da okuyabiliyor. Bu tamamen kişilerin isteklerine ve dileklerine göre değişiklik gösteriyor.

Muhabbet Büyüsü Yapılışı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Şahmeran Duası

Şahmeran Duası Nedir?, Şahmeran duası, İslam inancına göre kötü ruhlardan ve kötülüklerden korunmak amacıyla yapılan bir dua olarak bilinir. Bu dua genellikle zor durumlarla karşılaşıldığında, korunma ihtiyacı hissedildiğinde veya kötülüklerden arınmak amacıyla okunur. İşte Şahmeran duasının meali:

“Allah’ım, her türlü kötülüklerden, musibetlerden, hastalıklardan, hırsızlıklardan, kazalardan ve tüm şerlerden sana sığınırım. Bana ve sevdiklerime, mal ve mülkümüze, geleceğimize yönelik her türlü kötülüklerden koru. Bizi her türlü zarardan muhafaza eyle. Allah’ım, bizlere hayırlı kaderler yaz, bolluk, bereket, sağlık, huzur ve mutluluk nasip et. Kötülüklerden koruyan ve iyiliği artıran sensin. Senin inayetinle her türlü şerden uzak kalmak dileğiyle, dualarımızı kabul et. Amin.”

Şahmeran Duası Nedir? Bu dua, kişinin inancı ve niyetiyle birlikte okunduğunda Allah’a sığınma ve korunma taleplerini bildirmektedir. Ancak dua bir takım mucizevi güçlere sahip olduğunu iddia eden Şahmeran efsanesiyle karıştırılmamalıdır.

Oylamak için tıklayın
[Total: 0 Average: 0]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*